Publiczne Przedszkole im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy
Wanda Chotomska - Wesołe Przedszkole. Lubimy śpiewać i tańczyć.
spotkanie Strażaków z Przedszkolakami PDF Drukuj

 

SPOTKANIE STRAŻAKÓW Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

           4 maja Strażacy obchodzą swoje święto. Z tej okazji 21 maja 2013r strażacy z Gminy Ostrów i Kozodrzy na czele z Komendantem Straży Pożarnej Adamem Grybosiem zostali zaproszeni do P. Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy. Dzieci składały Strażakom serdeczne życzenia jako wyraz szacunku dla ciężkiej pracy, jaką wykonują każdego dnia. Życzyli im wiele satysfakcji do dalszych działań w dziele humanitarnej służby ludziom. W tym dniu odbył się pokaz multimedialny, ćwiczenia praktyczne z udziałem ratownika medycznego oraz akcja ewakuacyjna z udziałem dzieci, nauczycieli i całego personelu przedszkola.

             W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, a przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku, pożaru lub innych niebezpiecznych sytuacji napotykanych w codziennym życiu.Była też okazja zobaczenia jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy oraz strój stażaka do codziennej pracy. Odbył się również pokaz obsługi węża strażackiego podczas pożaru.Dzieci utrwaliły sobie numery, pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy straży pożarnej.

             Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły zaprozonym gościom specjalne podziękowanie i zaśpiewały piosenki pt. " Bo nasze przedszkole" i " Najlepiej razem" To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Dyrektor Przedszkola Kazimiera Łącała serdecznie dziękujemy Druhom ze Straży Pożarnej w Ostrowie i Kozodrzy za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego spotkania.

                                                                                                                                                     PP Kozodrza

 

cwiczyc-kazdy-moze

Polecamy

Gmina Ostrów
Oficjalna witryna Urzędu Gminy Ostrów.
Forum Gminy Ostrów
Forum internetowe mieszkańców Gminy Ostrów.
Galeria Gminy Ostrów
Duża baza zdjęć z Gminy Ostrów.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Cytat Wandy Chotomskiej
Archiwalna strona internetowa Publicznego Przedszkola w Kozodrzy - ostrow.gmina.pl